PROW 2007-2013 - LEADER

Galeria

p_4.jpg

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer

Nasi partnerzy

parczewdebowa kjablonmilanowpodedworzeostrowsiemien

IMG_1851   Lokalna Grupa Działania (LGD) „Jagiellońska Przystań" (JP) zorganizowała przy współudziale Szkoły Podstawowej w Rozkopaczewie piknik rodzinny pn. Jagiellońskie smaki i przysmaki" w dniu 17.06.2012r. w Rozkopaczewie. Już po raz drugi piknik rodzinny był okazją do integracji lokalnej społeczności z obszaru LGD a także do promocji lokalnych produktów. Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe oraz zespoły dziecięce i zespoły młodzieżowe. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, bowiem dla nich przygotowane były liczne konkurencje sportowe oraz pokazy łucznicze. Impreza cieszyła się wśród mieszkańców dużym zadowoleniem. Każdy z mieszkańców miał możliwość uzyskać informacje o LGD, Lokalnej Strategii Rozwoju i działaniach podejmowanych przez LGD.
   LGD „JP" podobnie jak w tamtym roku postanowiła także czynnie uczestniczyć w imprezach plenerowych organizowanych przez gminy w miesiącach lipiec-sierpień.

   LGD „JP" wzięła udział w cyklu imprez zorganizowanych przez Gminę Parczew w ramach Projektu pn."Organizacja imprez kulturowo-rekreacyjnych w Gminie Parczew". Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2012-2013. Gmina Parczew w ramach w/w przedsięwzięcia zorganizowała festyny w następujących miejscowościach: Laski, Przewłoka, Koczergi, Tyśmienica, Jasionka. Podczas każdego festynu mieszkańcy poszczególnych miejscowości mieli okazję do degustacji potraw, miodu i podejrzeć pszczoły w podglądowym ulu, a także własnoręcznie ulepić garnek podczas pokazu garncarstwa. Czas umilał występ zespołów ludowych i muzycznych. Udział w festynach był doskonałą okazją do reklamy i promocji LGD „JP" oraz założeń LSR za pomocą ulotek i folderów. Podczas dwóch festynów LGD przeprowadziła również konkurs „Wiedza o LGD „JP" i Gminie Parczew" i rozdała nagrody w postaci 16 GB pendrive. Uczestnicy konkursów wykazali się znakomitą znajomością o LGD i Gminie Parczew.
   LGD „Jagiellońska Przystań" pojawiła się z namiotem wystawienniczym także podczas „Jarmarku Jagiellońskiego" w Parczewie w dniu 2 lipca 2012r. Imprezę jak co roku otworzył występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Urzędu Miejskiego w Parczewie. Przed publicznością zaprezentowały się lokalne zespoły ludowe a także Bractwo Ziemi Parczewskiej z pokazem łuczniczym oraz Grupa Kuglarska z Parczewa z pokazami sztuki kuglarskiej. LGD "Jagiellońska Przystań" również cieszyła się zainteresowaniem wśród mieszkańców terenów wiejskich w pozyskiwaniu środków unijnych na rozpoczęcie bądź rozwiniecie działalności gospodarczej. Podczas wydarzenia uczestnicy informowani byli o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich - PROW i Lokalnej Strategii Rozwoju - LSR oraz otrzymywali ulotki reklamowe promujące oś 4 LEADER.
   16 lipca 2012r. LGD „Jagiellońska Przystań" pojawiła się na obiektach stadionu sportowego podczas „Dni Parczewa". Stadion sportowy wypełniły tłumy mieszkańców i gości z okolicznych miejscowości. Organizatorzy zapewnili wiele niespodzianek, konkursów oraz doskonałą zabawę. LGD „JP" natomiast informowała przybyłych mieszkańców na imprezę o możliwości dofinansowania z UE przy pomocy ulotek, folderów i gadżetów LGD.
   29 lipca 2012r. LGD „JP" promowała się na boisku szkolnym w Siemieniu" podczas imprezy kulturalnej pn."Wesoła Gmina-Festyn Rodzinny". Podczas imprezy dużym zainteresowaniem cieszył się występ Jurija Ziniewicza, który zaprezentował „Możliwości Organizmu Ludzkiego". Uczestnicy festynu mieli możliwość przejazdu bryczką, spróbowania tradycyjnych potraw regionalnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, obejrzeć i zakupić obrazy, kartki pocztowe wykonane metodą Barille'a, rękodzieła sztuki ludowej i inne. Uczestnicy festynu mogli również korzystać z atrakcji jakie oferowało im „Wesołe miasteczko". LGD „Jagiellońska Przystań" podczas festynu udzielała informacji na temat możliwości pozyskania dotacji z Unii Europejskiej i programu PROW oraz rozpowszechniała ulotki i foldery o działalności LGD.

 

FOTOGALERIA:

- Piknik rodzinny „Jagiellońskie smaki i przysmaki"
- Festyn w Laskach
- Festyn w Przewłoce
- Jarmark Jagielloński
- Dni Parczewa
- Festyn w Koczergach
- Festyn w Siemieniu
- Festyn w Tyśmienicy
- Festyn Jasionce

Joomla Templates by Joomla51.com