PROW 2007-2013 - LEADER

Galeria

po_1.jpg

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer

Nasi partnerzy

parczewdebowa kjablonmilanowpodedworzeostrowsiemien

   7 marca (sobota) 2015 roku w godzinach od 10.00 do 16.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie odbył się Jarmark Pszczelarski zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania „Jagiellońska Przystań" przy wsparciu pszczelarzy z powiatu parczewskiego.
   Imprezę rozpoczął Prezes stowarzyszenia LGD „Jagiellońska Przystań" Pan Janusz Tryniecki. Słowem wstępu zabrał głos Pan Robert Orgasiński - Kierownik KSOW w Lublinie, który reprezentował Marszałka Województwa Lubelskiego.


Podczas tegorocznego Jarmarku pszczelarskiego, miód i wyroby z miodu pod wieloma postaciami, mogli popróbować wielbiciele wszelkiego rodzaju słodkości. Każdy mógł się przekonać jak wiele jest gatunków miodu, ile można wykonać regionalnych wyrobów na bazie miodu oraz posłuchać wykładów o wykorzystaniu produktów pszczelich w lecznictwie, odżywianiu i kosmetyce.
Jarmarkowi towarzyszyła również wystawa sprzętu pszczelarskiego, kosmetyków oraz probiotyków.
Spotkanie, swoim występem, uświetniły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Parczewie, które w strojach pszczółek wykonały cudowne tańce i śpiewy.
W trakcie spotkania odbyły się również rozstrzygnięcia organizowanych konkursów: plastycznego, wiedzy o pszczołach i produktach pszczelich oraz na najlepszy napój miodowy.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do ubogacenia imprezy pszczelarskiej, tj. Panu Burmistrzowi Parczewa Pawłowi Kędrackiemu za nieodpłatne udostępnienie sali, Panu Michałowi Bożymowi-Z-cy Burmistrza za czynny udział w imprezie, wykładowcom: mgr inż. Stanisławowi Różyńskiemu-Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie, Pani Annie Szcześniak – wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli, a także wystawcom za zaangażowanie i pomoc: Pani Beacie Musiej i uczniom z Technikum Żywieniowego przy ZSP w Parczewie, Pani Dorocie Gajowy i uczniom z ZSCKR w Jabłoniu, Panu Mirosławowi Kasperczukowi-przedstwicielowi Pszczelarzy Zawodowych, Panu Pawłowi Małafiejew-przedstawicielowi Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „Polanka", Pani Grażynie Chojak, Bożenie Karpik i Annie Chwedorowicz ze Stowarzyszenia Wsi wola Tulnicka, Panu Stanisławowi Sapała i pszczelarzom Gminnego Koła Pszczelarzy w Siemieniu, Panu Lucjanowi Pydyś i pszczelarzom z Gminnego Koła Pszczelarzy w Parczewie, Pan Zbigniewowi Sidorczuk i pszczelarzom z Gminnego Koła Pszczelarzy w Jabłoniu, Pani Barbarze i Włodzimierzowi Cyc za wystawę sprzętu pszczelarskiego.
Szczególne podziękowania należą się również dla Pana Stanisława Chojaka, który z wielką pasją i zaangażowaniem włączył się w organizowanie jarmarku.
Dziękujemy także pracownikom Urzędu Miejskiego w Parczewie Pani Annie Łukaszek i Annie Dorosz za trud włożony w przygotowanie imprezy.
Wydarzenia z jarmarku można było usłyszeć w audycji nadanej przez Radio Lublin oraz zobaczyć w telewizji regionalnej TVP Lublin.
Impreza była zorganizowana ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Joomla Templates by Joomla51.com